gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!
TexnoNews.com - Новини зі світу сучасних технологій Новини Новини іншої техніки Який телефонний зв’язок краще для офісу? Порівняння хмарної та локальної IP-АТС
Який телефонний зв’язок краще для офісу? Порівняння хмарної та локальної IP-АТС
Новини - Новини іншої техніки
Написав Ruslana   
Середа, 13 січня 2021, 14:26

Станом на сьогодні обидва способи організації офісної телефонії користуються однаковою популярністю – і віртуальні хмарні АТС, і IP-АТС, які працюють на сервері компанії (апаратні, або локальні). Адже в основі їх знаходяться однакові технології обміну голосовими даними VoIP.

 

 

З одного боку прослідковується чітка тенденція переходу багатьох сервісів у «хмару» через вигідність такого рішення. З іншого – віртуальна телефонія підходить не всім організаціям.

Кожен тип АТС має свої переваги й особливості. Які виявляють себе під час використання в певних умовах і для певних цілей. Тому замовнику важливо перед вибором системи телефонного зв’язку для офісу спочатку окреслити потреби бізнесу. Розберемося, в чому полягають особливості кожного рішення.

Керованість сервісів

Будь-який бізнес потребує максимально чіткого, оперативного та надійного контролю своїх сервісів. IP-АТС, яка встановлена на внутрішньому сервері, забезпечує набагато більшу гнучкість налаштувань та швидкість внесення змін. З іншого боку, віртуальні станції не дають клієнту повного контролю над сервісом. Адмініструванням займається власник телефонії.

Наприклад, додавання нового користувача на власній АТС виконується за декілька хвилин без розтягненого в часі спілкування зі службою підтримки або очікування внесення змін в особистий кабінет користувача (що неминуче при використанні віртуальної телефонії). Крім того, така операція може коштувати додаткових грошей, оскільки вартість віртуальної АТС розраховується відносно кількості користувачів.

Локальна АТС дозволяє створювати більш щільні інтеграції з додатками. Наприклад, власною CRM-системою. Це сприяє легкому створенню індивідуального комплексу уніфікованих комунікацій, який орієнтований на потреби конкретного бізнесу і не витрачає зайві ресурси.

Щодо віртуальних станцій – в них інтеграція з внутрішніми системами компанії клієнта ускладнена або має певні істотні обмеження, які можуть не влаштовувати замовника.

Втім, у розширених можливостей локальних IP-АТС є зворотна сторона: вони вимагають обслуговування з боку висококваліфікованих спеціалістів (системних адміністраторів). Наприклад, для періодичного оновлення АТС або розширення функціоналу власними силами згідно нових умов експлуатації. Якщо ваш бізнес висуває підвищені вимоги до можливостей офісної телефонії, віртуальна станція підійде більше. Адже всі турботи про обслуговування ляжуть на вашого оператора, до якого ви будете звертатися лише у випадку, якщо зміняться потреби або виникнуть нові питання.

Вартість телефонії

Одна з головних відмінностей між віртуальною й локальною телефонією – це вартість інтеграції та подальшої підтримки. Віртуальна АТС не вимагає залучення системного адміністратора, оскільки керується власником. Вартість підключення та первинного налаштування досить невисокі, в основному, з маркетинговою метою.

Однак із часом вимоги замовника ускладнюються, а додавання нових користувачів перетворюється в серйозну щомісячну статтю витрат.

Зазвичай віртуальні станції добре працюють в межах невеликих бізнесів або стартапів, яким потрібно швидко запустити офісну систему, і в яких немає або не планується свій IT-спеціаліст.

З іншого боку, локальний сервер та встановлення IP-АТС вимагає більших інвестицій. Однак подальше супроводження й розширення системи телефонії набагато дешевші. Для локальної АТС вам потрібно придбати ліцензію на ПЗ й невеликий сервер. Але вам не доведеться щомісячно платити за кожного користувача та додаткові сервіси.

Ви також можете використовувати АТС безкоштовно й оплачувати її розширення тільки при необхідності. В цьому випадку початкова вартість власної телефонної станції буде набагато нижчою. Це відмінна пропозиція для будь-якої компанії, яка готова залучити IT-спеціаліста для початкового налаштування системи.

В подальшому (можливо!) спеціаліст буде потрібний для періодичного обслуговування й підключення додаткових опцій.

Безпека телефонної системи

Кожен день відбуваються нові злами систем та інші комп’ютерні злочини. Тому питання безпеки корпоративної телефонної системи стоїть на першому місці. Зазвичай локальні сервери забезпечують вищий ступінь захисту від зовнішніх вторгнень, оскільки контролюються співробітниками компанії та ізольовані всередині корпоративної мережі.

У випадку віртуальної телефонної системи вам доведеться покладатися на засоби безпеки вашого оператора, який обслуговує мережу, устаткування для забезпечення безпеки й іншу інфраструктуру.

Масштаби бізнесу

Якщо розмір АТС має значення – це важливий чинник вибору системи. В залежності від розміру організації й необхідності додаткових сервісів, вартість системи може відчутно відрізнятися.

З цієї точки зору віртуальна АТС найкраще підходить невеликим компаніям, де кількість комунікаційних функцій, що використовуються, досить невелика й немає потреби в додатковій інтеграції.

Але якщо мова йде про середні або великі компанії зі специфічними потребами, вартість віртуальної системи може зрости до розмірів, які будуть неприйнятними. В такому випадку рекомендується встановлювати локальну IP-АТС (апаратну).

Надійність роботи

Особливість роботи телефонної системи реального часу, якою є IP-АТС, полягає в потребі надійного інтернет-підключення. Віртуальна й локальна АТС пропонують різні підходи до забезпечення надійності.

Віртуальна АТС перестає працювати, як тільки пропадає інтернет-з’єднання у в вашому офісі. В цьому випадку виклики, що входять, переводяться на голосову пошту або мобільний телефон оператора.

Збої трапляються також у самого провайдера сервісів. І в таких випадках вам доведеться терпляче чекати відновлення роботи телефонії.

При використанні локального сервера АТС ви можете резервувати систему, використовуючи кілька інтернет-підключень та аналогові телефонні лінії. Тоді навіть якщо пропаде інтернет, дзвінки можуть надходити по лініям «традиційної» телефонії, забезпечуючи роботу компанії.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

 
Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

Запитайте у експертів! (безкоштовно)Підпишіться!

Нас читають вже:

Введіть свою електронну адресу:

Останні коментарі

Facebook

Питання від відвідувачів

Доброго вечора! У мене на телефоні пише,що телефон заблоковано(телефон Meizu) пише шо потрібно ввести оліковий запис. Підскажіть будь ласка як його розлокувати!
Чому не приймає дзвінки на ноуті у вайбері?
ЯК ВІДКЛЮЧИТИ ГОЛОСОВИЙ НАБІР НА ФЛАЙ ТЕЛЕФОН
як зламати гру на нокія
підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
відновити телефони в леново а6010 про
у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
як розблокувати fly Q200
чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319

Останні новини

Останні коментарі