gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!

Як визначити вартість вживаних гаджетів

Новини - Новини іншої техніки
Написав Administrator   
Вівторок, 10 травня 2016, 13:14

Як визначити вартість вживаних гаджетів

Питання визначення ринкової вартості бувшого у користуванні обладнання (його оцінки) час від часу постає як перед звичайними користувачами, так і перед бухгалтерами підприємств. Як відомо, будь яке обладнання потребує періодичного оновлення, тобто апгрейду. Під час цієї операції розумний користувач прагне продати свій старий гаджет, але як правильно визначити його ціну? Визначити так, аби з одного боку не продешевити, а з іншого – все ж таки продати обладнання.

Фірми-оцінювачі

Найпростішим способом вирішення цього питання є звернення до однієї з спеціалізованих компаній, які професійно займаються оцінкою майна та мають на це всі відповідні дозвільні документи. Але такий варіант більше підійде бухгалтерам підприємств, яким послуга експерта потрібна не тільки для того, аби взнати ціну продажу, але й для того, аби отримати документ для пред’явлення у податковій інспекції (як доказ того, що обладнання було продано за ринковою вартістю, при цьому всі необхідні податки сплачено у повному обсязі). Інформацію щодо таких послуг не важко знайти в Інтернеті, достатньо лише ввести відповідний запит до пошукової системи, наприклад, «оцінка обладнання». Але нас, звичайних користувачів, більшою мірою цікавить відповідь на питання, як визначити вартість того чи іншого пристрою самостійно.

Способи самостійного визначення вартості обладнання, яке перебувало у користуванні

Найбільш розповсюдженим способом такої оцінки є аналіз цін пропозиції на аналогічний товар. Якщо на ОЛХ всі продають такі ж самі моделі мобільних телефонів за, скажімо, 1000 грн, то навряд чи є якийсь сенс виставляти ціну, більшу за ці цифру. Але як бути в ситуації, якщо продати потрібно якусь специфічну модель нетипового обладнання, коли аналогічних пристроїв немає в продажу? Та чи можна вірити інформації Інтернет-продавців щодо стану обладнання? Адже продаватись може пристрій у поганому стані, тому на нього сформована занизька ціна.

Аби вирішити цю проблему професійні оцінювачі використовують наступний підхід, який може стати у нагоді і для вас. Для визначення ринкової вартості старого обладнання у першу чергу визначається ймовірна ціна продажу аналогічного нового пристрою. Якщо конкретно ця модель вже знята з виробництва, - аналізуємо ціни на найближчі за характеристиками гаджети. Для кожного типу техніки існують так звані нормативні строки служби (наприклад, для комп’ютерної техніки вони складають від 3 до 7 років). Знаючи вартість нового обладнання, його вік та нормативний строк служби не важко розрахувати знос та, відповідного, ринкову вартість вживаного девайсу. Але відоме емпіричне правило, що вартість вживаного обладнання становить 50% від ціни аналогічного нового. Бажаємо вдалих апгрейдів!

Більше інформації щодо оцінки обладнання можна отримати на сайті Реал Експерт.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

 
Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

Запитайте у експертів! (безкоштовно)Підпишіться!

Нас читають вже:

Введіть свою електронну адресу:

Останні коментарі

Facebook

Питання від відвідувачів

Доброго вечора! У мене на телефоні пише,що телефон заблоковано(телефон Meizu) пише шо потрібно ввести оліковий запис. Підскажіть будь ласка як його розлокувати!
Чому не приймає дзвінки на ноуті у вайбері?
ЯК ВІДКЛЮЧИТИ ГОЛОСОВИЙ НАБІР НА ФЛАЙ ТЕЛЕФОН
як зламати гру на нокія
підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
відновити телефони в леново а6010 про
у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
як розблокувати fly Q200
чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319

Останні новини

Останні коментарі