gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!
TexnoNews.com - Новини зі світу сучасних технологій Новини Новини іншої техніки VPS або хмара? У чому відмінності і який сервер вибрати
VPS або хмара? У чому відмінності і який сервер вибрати
Новини - Новини іншої техніки
Написав Administrator   
Неділя, 08 листопада 2020, 22:27

В останні роки «хмарні» технології розвиваються настільки стрімко, що багато хто почав плутати поняття VPS-хостингу і хмарного хостингу (не плутати з хмарними VDS!). Давайте з'ясуємо, що їх об'єднує, і в чому відмінності. Відразу зауважимо, що відмінності істотні, так що розібратися варто.

 

Загальні моменти

VPS / VDS і хмарний хостинг використовуються для того, щоб розміщувати на них будь-які проекти - сайти, бази даних, Файлосховище, системи на кшталт 1С. Іншими словами - для хостингу, тому арендовать хостинг сервер буде правильним рішенням. Швидкість завантаження і віддачі залежать від провайдера, можна ознайомитися з результатами тестів, доходять до декількох гігабіт. А ось для того, щоб підключатися до подібних сервісів як клієнт, досить слабкого каналу (~ 100-150 Кбіт / с). Перевірити швидкість інтернету завжди можна в сервісі Speedcheck.

Відмінності

гнучкість

Як вже говорилося, в разі VPS ви отримуєте справжній сервер, тільки віддалений. У нього є ОС, диск, «Адаменко» (не завжди) з будь-якими правами. Хмарний хостинг зазвичай заздалегідь налаштований, прав у адміністратора мало, немає можливості додавати додатки або їх перелік обмежений провайдером.

масштабованість

Якщо в якийсь момент вам не вистачатиме ресурсів віртуального сервера, доведеться поміняти тарифний план або окремо заплатити за розширення оперативної пам'яті, додавання віртуальних процесорів. З «хмарою» простіше - необхідну кількість ресурсів виділяється автоматично і «на ходу».

надійність

У разі проблем з VPS у провайдера (перебої з електрикою, вихід «заліза» з ладу) ви втратите доступ до сервера. З хмарою таке не трапиться за визначенням (точніше ймовірність такого вкрай низька), відмова одного компонента не впливає на роботу мережі в цілому, трафік буде оброблятися іншими машинами.

безпека

Тут краще VPS, так як ваші файли зберігаються на одному сервері, а не розподілені за різними локаціях. Маючи повний доступ до віддаленого сервера, ви можете розгортати на ньому будь-яке ПЗ для забезпечення безпеки даних. «Хмари» більше схильні до атак, але, як правило, провайдери намагаються не допускати неприємних інцидентів.

вартість

Знову ж все залежить від конкретного сервісу, яких зараз маса. В цілому вартість VPS і хмарних хостингів порівнянна. Єдиний момент - при оренді віртуального виділеного сервера ви платите конкретну суму щомісяця, а при використанні «хмари» - лише за використовувані ресурси на помісячного або погодинній основі. Недолік такої системи - складно прогнозувати навантаження і відповідно величину рахунків.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

 
Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

Запитайте у експертів! (безкоштовно)Підпишіться!

Нас читають вже:

Введіть свою електронну адресу:

Останні коментарі

Facebook

Питання від відвідувачів

Доброго вечора! У мене на телефоні пише,що телефон заблоковано(телефон Meizu) пише шо потрібно ввести оліковий запис. Підскажіть будь ласка як його розлокувати!
Чому не приймає дзвінки на ноуті у вайбері?
ЯК ВІДКЛЮЧИТИ ГОЛОСОВИЙ НАБІР НА ФЛАЙ ТЕЛЕФОН
як зламати гру на нокія
підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
відновити телефони в леново а6010 про
у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
як розблокувати fly Q200
чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319

Останні новини

Останні коментарі