gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!
Стандарти цифрового телебачення
Новини - Новини іншої техніки
Написав Administrator   
П'ятниця, 01 серпня 2014, 10:31

Цифрове телебачення з кожним роком стає все більш популярним. Все більше людей, як в Україні, так і в світі переходять на перегляд цифрового супутникового телебачення. І це не дивно, адже цифрові технології розвиваються, а прискорює їх розвиток незмінно підвищується попит. Головною перевагою і гідністю цифрового телебачення є якість, чіткість і дозвіл зображення телепрограм у цифровому форматі набагато вище, ніж у телепрограм аналогового телебачення. Важливо знати, що для передачі сигналу (мовлення) цифрового телебачення у світі існує кілька основних стандартів: • DVB - стандарт цифрового телебачення в Європі. • ATSC - стандарт цифрового телебачення США та Канади. • ISDB - стандарт цифрового телебачення Японії.

Ми ж в нашій статті розглянемо основні стандарти мовлення супутникового телебачення, поширені на території всієї Західної та Східної Європи, Росії, Індії, Австралії, Новій Зеландії, Колумбії, Єгипту та деяких країн Африки, Азії та Південної Америки. • DVB-C (cable); • DVB-S (satelit); • DVB-T (terrestrial). Варто сказати, що кожна країна, що переходить на трансляцію цифрового телебачення самостійно вибирає стандарт мовлення цифрового телебачення. Розглянемо більш докладно ці стандарти мовлення цифрового телебачення: • DVB-C (cable). Це стандарт цифрового телевізійного мовлення, здійснюваного по кабелю. Однак, які переваги і особливості стандартів існують?

Які переваги з'являються при переході на цифрові технології, зокрема при впровадженні стандарту DVB-C: o Економія частотного ресурсу, що дозволяє в одному фізичному каналі розмістити від 4 до 8 телевізійних програм, а значить для трансляції 60-ти програм (!) необхідно всього 10 каналів. Треба сказати, що така економія істотно відчутна при впровадженні на старих мережах з пропускною здатністю від 250 МГц до 300 МГц. o Підвищення якості трансльованих програм. Завдяки переходу на цифрове телебачення виключається більшість шумів, фонових перешкод, що наводяться сигналів, інтермодуляционних спотворень і т.д., що впливають на зниження якості зображення.

Цифрові сигнали, віщав по стандарту DVB-C не залежить від протяжності магістралі і зберігають якість трансляції. o Істотне збільшення зони обслуговування СКТ (в десять і більше разів). Така можливість з'являється завдяки зниженому шумовому порогу (менше 36dB). Як показують розрахунки і практика, збільшення зони охоплення максимально ефективно також на застарілих мережах з пропускною здатністю від 250 МГц до 300 МГц. o Можливість ефективного та якісного кодування пакетів телепрограм. Впровадження і використання DVB-C дозволяє полегшити використання фільтрів пакетування завдяки істотному зниженню фізичних каналів, а також появі частотних прогалин, необхідних якраз при використанні фільтрів пакетування.   Структура роботи системи DVB-C • DVB-S (satelit).

Це стандарт цифрового телевізійного мовлення, здійснюваного із супутника. Мовлення з використанням супутника було і залишається найбільш економним, швидким і надійним способом передачі телебачення високої якості і чіткості. Більш докладно про технології мовлення супутникового телебачення Ви можете прочитати в нашій статті про спутниковое телевидение. Структура роботи системи DVB-S • DVB-T (terrestrial - наземний). Розглянемо докладніше даний стандарт мовлення цифрового телебачення у зв'язку з вибором цього стандарту для українського телемовлення. Стандарт DVB-T характеризується високою роздільною здатністю (625 рядків), а також використанням черезрядковою розверстки.

Треба відзначити, що частота полукадров, при цьому, становить 50Гц. Завдяки своїм можливостям стандарт DVB-T здатний забезпечити збільшене в два рази (в порівнянні з базовим) дозвіл, як по вертикалі, так і по горизонталі. Також з'являється можливість передачі зображення з особливим співвідношенням 16: 9. Що стосується звуку, то згаданий формат підтримує високоякісний звук формату Dolby AC-3.

Варто відзначити відмінності між аналоговим і цифровим сигналом всередині одного стандарту DVB-T. Так, для аналогового телебачення найважливішою характеристикою для випромінюваного сигналу є пікова потужність, виміряна в смузі 120кГц (не співпадає з смугою каналу 8МГц, так як в широкій смузі сигнал аналогового телебачення змінюється). Внаслідок чого, максимальна середня потужність аналогового телевізійного сигналу буде досягнута тоді, коли передається чорне поле. Середня потужність такого сигналу складається близько 20-30% від пікової потужності.

У цифровому ж телебаченні випромінюваний сигнал характеризується як раз середньою потужністю, а різниця між середньою і пікової потужністю сигналу цифрового телебачення становить лише невелику різницю. Тому, виробляючи порівняння потужностей цифрового телебачення і аналогового, завжди слід пам'ятати, що порівнювати необхідно не однакові типи потужностей (!). Для більш простого порівняння можна використовуватися поділ потужності аналогового передавача на 5, після чого порівнювати із середньою потужністю цифрового передавача. Це означає, що різниця рівнів між прийомом аналоговим TV (48-54 dB / мкв) і приймачами DVB-T (25-30 dB / мкв) як мінімум в 100 разів (20dB). Отже, потужність передавачів цифрового телебачення може бути в 20-100 разів менше, ніж для аналогового телебачення.

Серед головних переваг стандарту цифрового телебачення DVB-T:

• Використання більш ефективних методів боротьби з перевідбиттів, які засновані, головним чином, на застосуванні швидкого перетворення Фур'є з введенням захисних проміжків, а також спеціальних методів модуляції. Подібні можливості дозволяють створювати системи ефірного цифрового телебачення, які можна підібрати конкретно для кожного населеного пункту.

• Стійкість до багаторазових перевідбиттів в разі рівності відбитого і основного сигналів.

• Можливість прямого прийому телевізійних програм навіть в разі накладення зон впевненого прийому відразу декількох, що працюють на одній частоті, телецентрів.

• Використання просунутих одночастотних мереж, позбавляючи від необхідності будівництва високих антенних вишок, і, при цьому, зменшуючи число передавачів в 6-7 разів, що, в свою чергу, дозволяє знизити потужність передавача на цілих 30%. Варто відзначити, що синхронізація телецентрів здійснюється за еталоном частот будь-якого з доступних на території супутників.

• Захищеність до аналоговому телебаченню, завдяки якій відсутня необхідність у відмові від існуючих програм аналогового телебачення.

• Прекрасна адаптація ширини смуги частот стандарту під будь-яку країну, в якій використовується.

• Висока швидкість передачі даних від 5 до 32 Мбіт / с.

• Підтримка Dolby AC3, HDTV, ATSC.

• Можливість здійснювати прийом навіть в рухомому транспорті на швидкості до 300 км / год (!), Навіть в тунелі (!).

• Хороша адаптація до умов щільної міської забудови.

• Реальне істотне зниження потужності передавача (можливо тільки в стандарті DVB-T).

Неодноразові порівняльні випробування і аналіз різних стандартів передачі сигналу цифрового телебачення показав неперевершені переваги стандарту DVB-T.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

   

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити

  Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

  Запитайте у експертів! (безкоштовно)

  

  Підпишіться!

  Нас читають вже:

  Введіть свою електронну адресу:

  Facebook

  Питання від відвідувачів

  Доброго вечора! У мене на телефоні пише,що телефон заблоковано(телефон Meizu) пише шо потрібно ввести оліковий запис. Підскажіть будь ласка як його розлокувати!
  Чому не приймає дзвінки на ноуті у вайбері?
  ЯК ВІДКЛЮЧИТИ ГОЛОСОВИЙ НАБІР НА ФЛАЙ ТЕЛЕФОН
  як зламати гру на нокія
  підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
  відновити телефони в леново а6010 про
  у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
  яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
  чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
  Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
  як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
  Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
  як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
  Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
  як розблокувати fly Q200
  чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
  Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
  як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
  Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
  Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319

  Останні коментарі