gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!
Що таке HDMI? Навіщо він потрібен?
Новини - Новини іншої техніки
Написав Administrator   
Субота, 09 липня 2016, 11:26

Розвиток цифрових технологій в частині запису призвело до необхідності створення універсального цифрового інтерфейсу для її передачі з метою відтворення. Цим стандартом став HDMI.

Що таке HDMI?

HDMI абревіатура розшифровується як High-Definition Multimedia Interface. Тобто HDMI - це високоякісний мультимедійний інтерфейс для передачі різних сигналів, в тому числі аудіо-, відео- і управління. Іншими словами, це hdmi кабель для побутової апаратури, який дозволяє передавати високоякісний відеосигнал і багатоканальне аудіо, записані в цифровому форматі. При цьому передача аудіо- і відеосигналів відбувається по одному-єдиному кабелю. Крім основної функції - передачі мультимедійних сигналів, HDMI забезпечує передачу сигналів з пульта дистанційного керування на приймаючий пристрій. Створення і широке поширення HDMI кабелів дозволило відмовитися від використання величезної кількості різнотипних кабелів, заощадивши простір і гроші, і не втратити якість.

Навіщо він потрібен?

Перш за все, для перегляду озвучених відеофайлів (фільмів, кліпів, роликів і т.д.), записаних в цифровому форматі, в чудовому первозданному вигляді. Зрозуміло, що для цього необхідно мати носій із записом (наприклад, DVD-диск), пристрій для відтворення (DVD-програвач) та пристрій візуалізації (наприклад, телевізор). Але основна маса побутових пристроїв оснащена аналоговими інтерфейсами передачі сигналів. А передача аналогових сигналів по кабелю чревата наведеннями і перешкодами. Це, в кінцевому рахунку, призводить до того, що картинка на екрані телевізора вже не виглядає кришталево чистою. Також якість передачі сигналу залежить від використовуваного кабелю і його довжини.

Ще більше проблем виникає при підключенні пристроїв відтворення з аналоговим інтерфейсом для пристроїв візуалізації (ЖК-телевізори, плазмові панелі і т.п.). У цьому випадку крім перешкод сигнал піддається подвійному перетворенню: з цифрового в аналоговий на виході з DVD-програвача, а потім назад в цифровий. І головна перевага цифрових технологій - абсолютно точна передача сигналу - залишається нереалізованим.

До речі, вас також може зацікавити usb удлинитель для роз'ємів USB - найпопулярнішого універсального роз'єму.

Всі описані вище проблеми раніше вирішувалися створенням різних цифрових інтерфейсів для передачі даних. Але по-справжньому універсальним способом стало використання HDMI.

Основні характеристики

HDMI забезпечує пропускну здатність до 18 Гбіт/с (версія 2.0). Довжина кабелю варіюється від 1,5 м для побутового використання до 15 м. Можливе збільшення довжини до 35 метрів і більше з використанням спеціальних підсилювачів. Для версій вище 1.3 існує спеціальний компактний роз'єм mini-HDMI, призначений для використання в мобільних пристроях.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

   

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити

  Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

  Запитайте у експертів! (безкоштовно)

  

  Підпишіться!

  Нас читають вже:

  Введіть свою електронну адресу:

  Facebook

  Питання від відвідувачів

  як зламати гру на нокія
  підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
  відновити телефони в леново а6010 про
  у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
  яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
  чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
  Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
  як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
  Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
  як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
  Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
  як розблокувати fly Q200
  чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
  Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
  як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
  Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
  Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319
  Нокія N8 не виходить вшити українську мову в телефон
  який код видалення всіх контактів на nokia 6303?
  Допоможіть будь ласка це автор попереднього питання нокіа 113 ось імей телефона кому не важко розблокуйте телефон скиньте код розблокування імей 355198/05/315580/3

  Останні коментарі