gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!
Що таке HDMI? Навіщо він потрібен?
Новини - Новини іншої техніки
Написав Administrator   
Субота, 09 липня 2016, 11:26

Розвиток цифрових технологій в частині запису призвело до необхідності створення універсального цифрового інтерфейсу для її передачі з метою відтворення. Цим стандартом став HDMI.

Що таке HDMI?

HDMI абревіатура розшифровується як High-Definition Multimedia Interface. Тобто HDMI - це високоякісний мультимедійний інтерфейс для передачі різних сигналів, в тому числі аудіо-, відео- і управління. Іншими словами, це hdmi кабель для побутової апаратури, який дозволяє передавати високоякісний відеосигнал і багатоканальне аудіо, записані в цифровому форматі. При цьому передача аудіо- і відеосигналів відбувається по одному-єдиному кабелю. Крім основної функції - передачі мультимедійних сигналів, HDMI забезпечує передачу сигналів з пульта дистанційного керування на приймаючий пристрій. Створення і широке поширення HDMI кабелів дозволило відмовитися від використання величезної кількості різнотипних кабелів, заощадивши простір і гроші, і не втратити якість.

Навіщо він потрібен?

Перш за все, для перегляду озвучених відеофайлів (фільмів, кліпів, роликів і т.д.), записаних в цифровому форматі, в чудовому первозданному вигляді. Зрозуміло, що для цього необхідно мати носій із записом (наприклад, DVD-диск), пристрій для відтворення (DVD-програвач) та пристрій візуалізації (наприклад, телевізор). Але основна маса побутових пристроїв оснащена аналоговими інтерфейсами передачі сигналів. А передача аналогових сигналів по кабелю чревата наведеннями і перешкодами. Це, в кінцевому рахунку, призводить до того, що картинка на екрані телевізора вже не виглядає кришталево чистою. Також якість передачі сигналу залежить від використовуваного кабелю і його довжини.

Ще більше проблем виникає при підключенні пристроїв відтворення з аналоговим інтерфейсом для пристроїв візуалізації (ЖК-телевізори, плазмові панелі і т.п.). У цьому випадку крім перешкод сигнал піддається подвійному перетворенню: з цифрового в аналоговий на виході з DVD-програвача, а потім назад в цифровий. І головна перевага цифрових технологій - абсолютно точна передача сигналу - залишається нереалізованим.

До речі, вас також може зацікавити usb удлинитель для роз'ємів USB - найпопулярнішого універсального роз'єму.

Всі описані вище проблеми раніше вирішувалися створенням різних цифрових інтерфейсів для передачі даних. Але по-справжньому універсальним способом стало використання HDMI.

Основні характеристики

HDMI забезпечує пропускну здатність до 18 Гбіт/с (версія 2.0). Довжина кабелю варіюється від 1,5 м для побутового використання до 15 м. Можливе збільшення довжини до 35 метрів і більше з використанням спеціальних підсилювачів. Для версій вище 1.3 існує спеціальний компактний роз'єм mini-HDMI, призначений для використання в мобільних пристроях.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

   

  Додати коментар


  Захисний код
  Оновити

  Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

  Запитайте у експертів! (безкоштовно)

  

  Підпишіться!

  Нас читають вже:

  Введіть свою електронну адресу:

  Facebook

  Питання від відвідувачів

  Доброго вечора! У мене на телефоні пише,що телефон заблоковано(телефон Meizu) пише шо потрібно ввести оліковий запис. Підскажіть будь ласка як його розлокувати!
  Чому не приймає дзвінки на ноуті у вайбері?
  ЯК ВІДКЛЮЧИТИ ГОЛОСОВИЙ НАБІР НА ФЛАЙ ТЕЛЕФОН
  як зламати гру на нокія
  підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
  відновити телефони в леново а6010 про
  у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
  яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
  чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
  Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
  як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
  Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
  як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
  Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
  як розблокувати fly Q200
  чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
  Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
  як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
  Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
  Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319

  Останні новини

  Останні коментарі