gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!
TexnoNews.com - Новини зі світу сучасних технологій Новини Новини іншої техніки Переваги дистанційного навчання в режимі онлайн
Переваги дистанційного навчання в режимі онлайн
Новини - Новини іншої техніки
Написав tanyetko94   
П'ятниця, 07 серпня 2020, 14:53

 

У сучасному світі технологічна складова в навчанні постійно зростає. Все більше і більше занять проходять в режимі онлайн, але замість того, щоб просто замінити уроки в класі, вони можуть включати в себе і класну методику навчання. Найчастіше це залучає увагу учнів і мотивує їх набагато більше. Дана тема є особливо актуальною в умовах боротьби з короновірусом, коли всі освітні установи перейшли на дистанційний формат.

 

 

До речі, якщо вас цікавлять готові шкільні тести, то радимо перейти на сайт naurok.com.ua вже зараз.

Як правило, є дві групи вчителів, зацікавлених в експериментуванні з онлайн-навчанням:

1. Ті, хто розглядає можливість використання дистанційних технологій для учнів, які не можуть відвідувати заняття.

2. Ті, хто хоче доповнити свої заняття в класі більш інтерактивними або персоналізованими онлайн-компонентами.

Проте, незалежно від категорії, всі вчителі часто задаються питанням: "Що можуть дати дистанційні заняття, чого не можуть дати звичайні уроки в класі?"

І вони мають рацію - це головне питання, яке потрібно задати. Аналіз відносних переваг онлайн-уроків допоможе нам зрозуміти, який час краще використовувати для навчання в аудиторії, а яке краще витратити на онлайн-заняття.

Знання цього дозволить нам приймати більш ефективні рішення про те, як і коли використовувати дистанційне навчання. Замість того щоб просто взяти на озброєння онлайн-уроки, додати онлайн-компоненти тільки тому, що вони виглядають привабливо, або використовувати сучасні технології тільки тому, що це полегшує проблеми планування, ми можемо вибрати їх з урахуванням додаткових переваг, які вони забезпечують.

Сильні сторони навчання в класі в порівнянні з онлайн-навчанням, це:

- Легке вибудовування комунікації;

- Прямий доступ до "живого" вчителю для натхнення, керівництва і зворотного зв'язку;

- Більше "живих" можливостей для комунікативної практики з іншими студентами;

- Надання чітко структурованого навчального розкладу.

Що стосується сильних сторін дистанційного навчання, то на думку спадає наступне:

- Забезпечення більш легкого доступу до ресурсів уроку;

- Більша зручність для вчителя і учня, в т.ч. гнучкість в плануванні за часом;

- Може бути персоналізоване - тобто вчителі можуть підлаштуватися під рівень конкретного учня і цілі його навчання, надаючи різні онлайн-ресурси (включаючи відео, читання і прослуховування) окремим студентам, щоб вони могли працювати над ними в свій власний час.

Однак дистанційні технології також мають ряд менш очевидних переваг:

1. Залучення більшої кількості учнів. Головна мета будь-якого заняття - це залучити учнів до навчального процесу. Добре продуманий дистанційний урок орієнтований безпосередньо на конкретного учня: тут є набагато більше часу на практику і зворотний зв'язок, особливо для задач аудіювання і говоріння. Насправді ми часто виявляємо, що сором'язливі студенти і ті, хто відчуває себе нездатним брати участь в класною середовищі, більш охоче взаємодіють з викладачем та іншими студентами на онлайн-заняттях.

2. Підвищена концентрація уваги. Онлайн-уроки, мабуть, покращують концентрацію уваги, що, як відомо, є постійною проблемою в класі. Замість того, щоб бути спрямованими на те, що робити, учні, що займаються через інтернет, можуть вибрати, якими видами діяльності займатися, як довго і в якій послідовності - і це допомагає їм довше залишатися зосередженими.

3. Більш проста система оцінювання. Третя перевага, яке життєво важливо для кожного вчителя, - це легкість і плинність відстеження прогресу. При аудиторному навчанні важко встежити за тим, як учні прогресують протягом чверті або навчального року, тим більше контролювати кілька класів. В онлайн-дистанційному навчанні ви отримуєте постійний моніторинг того, наскільки добре учні справляються з індивідуальними завданнями і контрольними роботами, незалежно від того, яку систему управління навчанням ви використовуєте.

Ми розглянули потенційні причини, за якими вчителі можуть вибрати застосування дистанційних технологій, але чому учні вибирають онлайн-заняття замість аудиторних?

  • По-перше, дуже важливо надати учням можливість вибору. Вибір - це важливий аспект залучення і мотивації, адже єдина умова, при якому хлопці будуть вчитися, - це якщо вони відчувають себе залученими. Вони отримують вибір в видах діяльності, домашні завдання, розкладі, тестах і навіть оцінках. Дистанційні технології повністю забезпечують таку можливість (наприклад, можна дати на вибір два відео для перегляду і написання есе на тему уроку). Більш того, надання учням можливості вибору курсу дистанційного навчання замість курсу в класі або вибір змішаного курсу навчання, а також вибір видів діяльності дійсно може поліпшити мотивацію і підвищити залученість. Просто переконайтеся, що ні перевантажуєте їх занадто великим вибором!
  • По-друге, особисті уподобання теж грають свою роль. Наприклад, учні, які більш орієнтовані на письмову комунікацію, як правило, ефективніше навчаються в інтернеті. Можливість самостійного напрямку, яку надає дистанційне навчання, також приваблює багатьох учнів. І нарешті, для багатьох учнів досвід онлайн-уроків може мати величезне значення в майбутньому, якщо вони вирішать продовжити своє навчання у вищому навчальному закладі, в т.ч. зарубіжному.

Таким чином, дистанційне навчання - це не тільки труднощі, з якими, безумовно, доведеться зіткнутися як вчителям, так і їх учням. Але це прекрасний інструмент, який в умілих руках дозволяє повністю змоделювати навчальний процес і ефективно ним управляти. Це нова потужна технологія, ще до кінця не розкрита і поки ще чекає свого часу. Однак уже зараз можна стверджувати, що це сміливий погляд в майбутнє, підкріплений славними традиціями минулого.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

 
Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

Запитайте у експертів! (безкоштовно)Підпишіться!

Нас читають вже:

Введіть свою електронну адресу:

Останні коментарі

Facebook

Питання від відвідувачів

Доброго вечора! У мене на телефоні пише,що телефон заблоковано(телефон Meizu) пише шо потрібно ввести оліковий запис. Підскажіть будь ласка як його розлокувати!
Чому не приймає дзвінки на ноуті у вайбері?
ЯК ВІДКЛЮЧИТИ ГОЛОСОВИЙ НАБІР НА ФЛАЙ ТЕЛЕФОН
як зламати гру на нокія
підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
відновити телефони в леново а6010 про
у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
як розблокувати fly Q200
чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319

Останні новини

Останні коментарі