gototopgototop

TexnoNews.com

Український блог про техніку!

Новинки сезону!

Міжмережеві екрани або фаєрволи

Новини - Новини іншої техніки
Написав Administrator   
Неділя, 23 липня 2017, 15:32

Фаєрволом називається програмно-апаратний або програмний елемент, який контролює на основі заданих параметрів мережевий трафік, а в разі потреби і фільтрує його. Також може називатися фаейрволом (Firewall) або брандмауером.

Призначення

Мережевий екран використовується для захисту окремих сегментів мережі або хостів від можливого несанкціонованого проникнення через уразливості програмного забезпечення, встановленого на ПК, або протоколів мережі. Робота міжмережевого крана полягає в порівнянні характеристик проходить крізь нього трафіку з шаблонами вже відомого шкідливого коду.

Найбільш часто мережевий екран Juniper SRX300 інсталюється на кордоні периметра локальної мережі, де він виконує захист внутрішніх вузлів. Проте, атаки можуть ініціюватися зсередини, тому при атаці на сервер тієї ж мережі, міжмережевий екран не сприйме це як загрозу. Це стало причиною, по якій брандмауери стали встановлювати не тільки на кордоні мережі, але і між її сегментами, що значно підвищує ступінь безпеки мережі.

Історія

Свою історію мережеві екрани починають з кінця вісімдесятих минулого століття, коли Інтернет ще не став повсякденною річчю для більшості людей. Їх функцію виконували маршрутизатори, які здійснювали аналіз трафіку на основі даних з протоколу мережевого рівня. Потім, з розвитком мережевих технологій, ці пристрої змогли використовувати дані вже транспортного рівня. По суті, маршрутизатор являє собою найпершу в світі реалізацію програмно-апаратного брандмауера.

Програмні мережеві екрани виникли набагато пізніше. Так, Netfilter / iptables, міжмережевий екран для Linux, був створений тільки в 1998 році. Пов'язано це з тим, що раніше функцію фаейрвола виконували, і вельми успішно, антивірусні програми, але з кінця 90-х віруси ускладнилися, і поява брандмауера стало необхідним.

Фільтрація трафіку

Трафік фільтрується на основі заданих правил - ruleset. По суті, міжмережевий екран являє собою послідовність аналізують і оброблюваних трафік фільтрів згідно з цим пакету конфігурацій. У кожного фільтра своє призначення; причому, послідовність правил може значно впливати на продуктивність екрану. Наприклад, більшість файрволов при аналізі трафіку послідовно порівнюють його з відомими шаблонами зі списку - очевидно, що найбільш популярні види повинні розташовуватися якомога вище.


Якщо вам сподобалась дана стаття, ви можете залишити свою думку про неї нижче:

 
Ми офіційно представлені в новинному агрегаторі Google

Запитайте у експертів! (безкоштовно)Підпишіться!

Нас читають вже:

Введіть свою електронну адресу:

Останні коментарі

Facebook

Питання від відвідувачів

Доброго вечора! У мене на телефоні пише,що телефон заблоковано(телефон Meizu) пише шо потрібно ввести оліковий запис. Підскажіть будь ласка як його розлокувати!
Чому не приймає дзвінки на ноуті у вайбері?
ЯК ВІДКЛЮЧИТИ ГОЛОСОВИЙ НАБІР НА ФЛАЙ ТЕЛЕФОН
як зламати гру на нокія
підскажіть як поставити заборону на дзвінки в телефоні нокіа 6700 класік
відновити телефони в леново а6010 про
у мене на моторола х там де камера світиться червоним,що це може означати,можливо,що це якась слєжка?
яК ЗНАЙТИ САМСУНГ С6 active
чому у моєму інтернеті конфліктуючі програми на телефоні нокія
Як зняти блокування екрану на хуавей р9 літл
як зробити так щоб йшли ыгри андроыда 6.0
Як переслати музичний файл з планшета на ноутбук?
як зняти заборону на відхилення дзвінка в самсунг с3322
Я під'єднала телефон до комп'ютера через usb і пропали всі файли з телефону (((можливо якось відновити? Там вся память про донечку
як розблокувати fly Q200
чи можна відновити видалені повідомлення у нокіа люмія 610?
Чи можна побачити повідомлення Які людина відсилала,вле була в чорномусписку?
як в нокії 225 перемістити номера з карти на телефон?
Скажіть будь-ласка як видаляти всі виклики разом леново 2010
Доброго ранку!!!! в мене виникла проблема постійно злітає CD карта в телефони Lenovo A319

Останні новини

Останні коментарі